Osiągnięcia

Rok szkolny 2016 / 2017


Kangur 2017
Adam Miler z klasy II - bardzo dobry wynik
Wyróznienia:
Igor Grudziński z klasy IIIa,
Dominika Gredka z klasy IIIa,
Arkadiusz Koziorowski a klasy IIIb

Konkurs Logicznego Myślenia
Igor Grudziński z klasy IIIA - dyplom laureata
Paweł Gonsior z klasy I - wyrożnienie

Fox 2017
Wojciech Dranka z klasy IIIA - bardzo dobry wynik
Igor Grudziński z klas IIIA - dobry wynik Jacek Kruk i Adam Miler z klasy II oraz Arkadiusz Koziorowski z klasy IIIB - laureaci
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

Maciej Lewandowksi z klasy IIIA - I miejsce w zawodach o Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim

II miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych w zawodach o Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim
1.Dominika Gredka IIIA
2.Wiktoria Noparlik IIIB
3.Anna Warzecha IIIB
4.Julia Kaczmarek II
5.Dominik Ploch I
6.Adam Miler II
7.Maciej Lewandowski IIIA
8.Kuba Noparlik II
9.Wiktor Wójcik IIIA
10.Mateusz Hadaś II
11.Krzysztof Kotuła IIIB

Igor Grudziński z klasy IIIA - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Konkurs Przedmiotów Ścisłych
I miejsce Adam Miler z klasy 2SGŚ
III miejsce Dominika Gredka z klasy IIIA SGŚ

Alfik Humanistyczny
I miejsce - Dominika Pyrek z klasy I SGS
II miejsce i dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku - Arkadiusz Koziorowski z klasy IIIB SGŚ
III miejsce i dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku - Michał Małusecki z klasy II SGŚ

Adam Miler z klasy II - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie Alfik Matematyczny
i darmowy udział w konkursie MAKS

Paweł Gonsior z klasy I gimnazjum - 8 miejsce ( w kategorii gimnazja - chłopcy )
w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli Katowice 2016.

Adam Miler i Jacek Kruk z klasy II- I miejsce w XVI w Konkursie Wiedzy Chemicznej dla gimnazjalistów
Arkadiusz Koziorowski i Maciej Lewandowski - III miejsce w XVI w Konkursie Wiedzy Chemicznej dla gimnazjalistów

Anna Warzecha i Dominika Saft z klasy III B - I miejsce w VII Miejskim Konkursie Frazeologicznym Z przymrużeniem oka w kategorii: praca plastyczna.

Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Gimnazjalnych 2016 -
II miejsce druzyna w składzie:
Paweł Gonsior, Igor Grudziński, Dominika Gredka, Anna Warzecha


Mistrzostwa Chorzowa Szkół Gimnazjalnych w Szachach w roku szkolnym 2016/17 -
I miejsce drużyna w składzie:
Paweł Gonsior, Igor Grudziński, Dominika Gredka, Anna Warzecha

Rok szkolny 2015 / 2016


Konkurs z chemii Albus 2016
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową - Adam Miler z klasy I.
Dyplom laureata - Jacek Kruk z klasy I.
Dyplomy wyróżnienia :
Arkadiusz Koziorowski z klasy IIb,
Beata Pojda z klasy IIb,
Emilia Kaczmarek z kl. III,
Kuba Ćwiertnia z kl. III.
Dyplomy uznania :
Marek Pierwocha z kl.I,
Dominika Gredka z klasy IIa,
Maciej Lewandowski z klasy IIa,
Igor Grudziński z klasy IIa,
Magdalena Lesisz z klasy III.

Kangur 2016
Adam Miler z klasy I SGŚ - wynik bardzo dobry
Jakub Ćwiertnia z klasy III SGŚ - wyróżnienie

Konkurs Logicznego Myślenia
Dyplom laureata zdobyli:
Jakub Ćwiertnia z klasy III
Wojciech Dranka z klasy IIa
Igor Grudziński z klasy IIa.
Dyplom wyróżnienia zdobyli:
Dominika Gredka z klasy IIa
Magdalena Lesisz z klasy III.

Anna Warzecha z klasy II B - I miejsce w miejskim konkursie plastycznym
„Mówię: Nie, krzywdzeniu innych. Bądźmy razem przeciwko agresji”.
Beata Pojda z klasy II B - wyróznienie w miejskim konkursie plastycznym
„Mówię: Nie, krzywdzeniu innych. Bądźmy razem przeciwko agresji”.

Anna Warzecha z klasy II B - bardzo dobry wynik ( 1 miejsce w powiecie, 4 w regionie)
w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2016

Emilia Kaczmarek z klas III - I miejsce w Rejonowym Konkursie Mitologicznym

Adam Miler z klasy I - I miejsce w finale międzymiastowego konkursu "Palcem po mapie...Europy"

Adam Miler z klasy I - dobry wynik w konkursie Maks Matematyczny w kategorii klas pierwszych gimnazjum

Arkadiusz Koziorowski z klasy 2 B - III miejsce w etapie rejonowym
XV wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

Adam Miler z klasy 1 G - I miejsce w etapie miejskim konkursu geograficznego
"Palcem po Mapie Europy"

I miejsce w Szachowej Lidze Szkół Chorzowa o Puchar Prezydenta Miasta 2015 /2016.
Na swoich szachownicah I miejsca:
Dominika Gredka z klasy 2A SGŚ
Jan Gawkowski z klasy 3 SGŚ

Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny
Michal Małusecki z klasy 1 SGŚ - bardzo dobry wynik i pendrive 9 I miejsce w woj. śląskim)
Magdalena Lesisz z klasy 3 SGŚ - bardzo dobry wynik (II miejsce w woj. śląskim)
Arkadiusz Koziorowski z klasy 2B SGŚ - bardzo dobry wynik
Igor Grudziński z klas 2A SGŚ - dobry wynik

Ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny
Adam Miler z klasy i SGŚ - bardzo dobry wynik oraz darmowy udział w konkursie MAKS
Igor Grudziński z klasy II A SGŚ - bardzo dobry wynik
Jakub Ćwiertnia z klasy III SGŚ - bardzo dobry wynik

Wiktoria Noparlik z klasy 2B SGŚ - III miejsce W Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim SZPALTA Junior.

Emilia Kaczmarek i Jakub Ćwiertnia z klasy 3 SGŚ - I miejsce w XV Konkursie Wiedzy Chemicznej

Emilia Kaczmarek i Magadalena Lesisz z klasy 3 SGŚ - III miejsce
w VI Miejskim Konkursie Frazeologicznym "Z przymrużeniem oka"

Jan Gawkowski z klasy 3 SGŚ - III miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Gimnazjów w Szachach

Rok szkolny 2014 / 2015


Dominika Gredka z klasy 1a SGŚ - I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach

Igor Masson z klasy 3 SGŚ - I miejsce w XIV Międzygimnazjalnej Olimpiadzie miasta Chorzowa

Michalina Wegner z klasy 3 SGŚ - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Słowa " Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej".

Igor Grudziński z klasy 1a SGŚ i Dominika Świerzy z klasy 3 SGŚ - wyrożnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym " Kangur 2015 "

Natalia Smietana z klasy 1b SGŚ - II miejsce w finale Rejonowego Konkursu Mitologicznego.

Fox 2015
Natalia Smietana z klasy 1b SGŚ – dyplom z wynikiem bardzo dobrym, 1 miejsce w powiecie, 5 miejsce w regionie katowickim
Agata Kmieć i Maciej Brzyski z klasy 3 SGŚ – dyplomy z wynikiem bardzo dobrym, 7 miejsce w powiecie
Paweł Jung z klasy 3 SGŚ – dyplom z wynikiem dobrym, 13 miejsce w powiecie

Dominika Świerzy i Stanisław Małusecki z klasy 3 SGŚ - dyplomy " Eksperta Logicznego Myślenia" w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia

Maciej Brzyski z klasy 3 SGŚ - II miejsce w Dyktandzie w Języku Angielskim pod patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego

Igor Masson z klasy 3 SGŚ - finalista konkursu " Obudź w sobie myśl techniczną"

Dominika Świerzy z klasy 3 SGŚ - laureatka kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Drużyna SGŚ w składzie:
Dominika Gredka kl.1a
Maciek Lewandowski kl.1a
Wiktor Wójcik kl.1a
Jan Drwięga kl.1b
Krzysiu Kotuła kl.1b
Wiktoria Noparlik kl.1b
Natalia Smietana kl.1b
Emilia Kaczmarek kl.2
Magda Lesisz kl.2
Maciej Brzyski kl.3
Igor Budzyński kl.3
II miejsce wśród chorzowskich szkół w tegorocznych zawodach narciarskich o Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim

Laura Bryk z klasy 3 gimnazjum - II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Mały OKR"
Michalina Wegner z klasy 3 gimnazjum - II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Mały OKR"

Michalina Wegner z klasy 3 gimnazjum - I miejsce w XV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię"
Anna Skrzypek z klasy 3 gimnazjum - III miejsce w XV Miejskim Konkursie Recytatorskim " Miłość niejedno ma imię"

Arkadiusz Koziorowski z klasy 1b gimnazjum - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Humanistyczny",
I miejsce w województwie śląskim.
Julia Wiechowska oraz Stanisław Małusecki z klas 3 SGŚ - uzyskanie dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie
" Alfik Humanistyczny"

Dominika Świerzy z klasy 3 SGŚ - I miejsce w IX edycji miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych.
Laura Bryk z klasy 3 SGŚ- wyróżnienie w IX edycji miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych.

Drużyna w składzie: Dominika Gredka z klasy 1a, Wojciech Dranka z klasy 1a i Jan Gawkowski z klasy 2 - I miejsce w Szachowej Lidze Szkół Chorzowa
o Puchar Prezydenta Miasta na rok szkolny 2014/2015.

Stanisław Małusecki z klasy 3 SGŚ - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie " Bóg posłał anioła..."

Laura Bryk i Igor Masson z klasy 3 SGŚ - I miejsce w XIV Konkursie Wiedzy Chemicznej Dla Gimnazjalistów

Międzyszkolny konkurs "Z witaminami żyje się kolorowo" - drużyna w składzie: Laura Bryk, Marta Job, Stanisław Małusecki -
I miejsce w kategorii literackiej i III miejsce w kategorii plastycznej.

Dominika Gredka z klasy 1a- I-sze miejsce, tytuł Mistrzyni Gimnazjów w Szachach 2014/2015 na szczeblu miejskim.

Jan Gawkowski z klasy 2 SGŚ- III miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwach Gimnazjów w Szachach 2014/2015 na szczeblu miejskim.

Michalina Wegner z kl. 3 SGŚ - I miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
„Z Gałczyńskim łatwiej...”.

Laura Bryk z klasy 3 SGŚ - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Promuj Śląsk".

Rok szkolny 2013 / 2014


Kangur
Wyróżnienia zdobyli:
Jakub Ćwiertnia z klasy I
Maciej Brzyski z klasy II
Igor Masson z klasy II

Laura Bryk z klasy II - II miejsce w kategorii recytacja w Konkursie Sztuki Słowa "Towary liryczne Agnieszki Osieckiej"

Fox 2014
Maciej Brzyski z klasy 2 SGŚ dyplom z wynikiem bardzo dobrym, 3 pozycja w powiecie, 8 w regionie
Stanisław Małusecki z klasy 2 SGŚ dyplom z wynikiem dobrym, 6 pozycja w powiecie
Wojciech Kowalczyk 3 SGŚ dyplom z wynikiem dobrym, 10 pozycja w powiecie
Julia Komornicka z klasy 3 SGŚ dyplom z wynikiem dobrym, 11 pozycja w powiecie


Klara Mielniczuk z klasy 3 - I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie na Konkretyzację Utworu Literackiego

Igor Budzyński z klasy 2 SGŚ - II miejsce w Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Chorzowa -

Igor Masson z klasy 2 SGŚ - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia –

Zespół „Verba Volant” - I miejsce w kategorii Gimnazja w konkursie „Starochorzowska nutka”

Alicja Kistowska i Aleksandra Głuch z klasy 3 - III miejsce w Konkursie Wiedzy Chemicznej

Emilia Kaczmarek z klasy 1 i Stanisław Małusecki z klasy 2 - II miejsce w X Rejonowym Turnieju Trójmagicznym

Igor Masson z klasy 2 SGŚ - II miejsce w Konkursie Przedmiotów Ścisłych

Laura Bryk i Igor Mason z klasy 2 SGŚ - I miejsce w konkursie „Chemia w kuchni”

Laura Bryk z klasy 2 SGŚ - wyróżnienie w XV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię"

Michalina Wegner z klasy 2 - II miejsce konkurs recytatorskim „Poezja i proza w języku Szekspira” .
Kamil Bordun z klasy I z zespołem Verba Volant - III miejsce w konkursie „Poezja i proza w języku Szekspira”


Przydatne strony