Osiągnięcia

Rok szkolny 2016/2017


Memory Master edycja wiosenna
Maja Lesisz z klasy 4 oraz Jakub Cerak z klasy 6a - tytuł laureata II stopnia
Kajetan Ornowski z klasy 6a - tytuł laureata III stopnia
Marek Brzyski z 5a oraz Agnieszka Madeja z klasy 6a - wyrożnienie

Kangur 2017
Marek Brzyski z klasy 5a - laureat
Kinga Gajda z klasy 6b - wynik bardzo dobry
Wyróżnienia:
Marcel Hadaś z klasy 2
Julia Pęcherz z klasy 3
Jacek Przybytek z klasy 4
Michał Klimontko z klasy 6a

Konkurs Logicznego Myslenia

W kategorii klas 1-3 dyplom laureata zdobyły Malwina Kulesza i Julia Pęcherz zklasy 3b
W kategorii klas 4-6 dyplom laureata oraz nagrody książkowe zdobyli Kinga Gajda z 6b i Marek Brzyski z 5a
Jakub Cerak i Marta Rutka z 6a zdobyli dyplomy laureata
Wyróżnienia zdobyli: Monika Dendra z 6b, Tymek Gajda z 5a, Kasia Kocek z 5a Sonia Piwowarczuk z 6b.

Fox 2017
Marek Brzyski z klasy 5a - bardzo dobry wynik, wyjazd na obóz jezykowy, 1 miejsce w regionie
Jan Van Schagen z klasy 5a - dobry wynik, 2 miejsce w powiecie,
Mateusz Pyrek z klasy 5a - dobry wynik, 3 miejsce w powiecie

Teatr "Żarcik" w składzie:
Malwina Kulesza 3b, Wiktoria Bryk, Katarzyna Kocek,Ewa Lewandowska,
Alicja Piwowarczuk,Marcelina Stolorz, Mateusz Pyrek z klay 5a
oraz Sonia Piwowarczuk z klasy 6b
II miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy 4-6 w VI Festiwalu Małych Form Artystycznych

Mateusz Pyrek - nagroda aktorska w VI Festiwalu małych Form Artystycznych

Michał Klimontko z klasy 6a - I miejsce w kategorii klas V i VI
w Regionalnym Konkursie Informatcznym "Komputerowy Guru 2017"

Kinga Gajda z klasy 6b - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Monika Dendra i Kinga Gajda z klasy 6b - laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Marek Brzyski z klasy 5a i Kinga Gajda z klasy 6b - bardzo dobry wynik
w konkursie Maks Matematyczny,

Mateusz Pyrek - nagroda aktorska w VI Festiwalu małych Form Artystycznych

Teatr "Żarcik" w składzie:
Malwina Kulesza 3b, Wiktoria Bryk, Katarzyna Kocek,Ewa Lewandowska,
Alicja Piwowarczuk,Marcelina Stolorz, Mateusz Pyrek z klay 5a
oraz Sonia Piwowarczuk z klasy 6b - I miejsce w XIX Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w kategorii teatr

Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim
w klasyfikacji indywidualnej:
Ewa Lewandowska z klasy 5a - II miejsce,
Bartek Budzyński z klasy 3a - II miejsce,
Katarzyna Kocek z klasy 5a - III miejsce,
Paweł Tilszer z klasy 3a - III miejsce
II miejsce w drużynowej klasyfikacji szkół podstawowych:
Ewa Lewandowska 5a
Katarzyna Kocek 5a
Witold Heitzman 1
Sadlok Jan
Paweł Tilszer 3a
Bartek Budzyński 3a
Patryk Wilczek 5b
Franciszek Chełminiak 5b

Alfik Humanistyczny
Marek Brzyski z klasy 5a - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
Paweł Tilszer z klasy 3a - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Alfik Matematyczny
Marek Brzyski z klasy 5a - I miejsce oraz tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach
Kinga Gajda z klasy 6b - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie i darmowy udział w konkursie MAKS
Jakub Cerak z klasy 6a - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie
Jacek Przybytek z klasy 4 - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie


Dawid Bubała i Adam Skrzypek z klasy 6b - III miejsce w konkursie Języka Angieslkiego the Bat Kid 2016

Mateusz Pyrek z klasy 5a - III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej
"Promuj Śląsk".

Rok szkolny 2015 / 2016


Memory Master 2016 - edycja wiosenna
Marek Brzyski z klasy 4a - dyplom laureata III stopnia,
Michał Klimontko z klasy 5a - dyplom laureata II stopnia,
Jakub Cerak z klasy 5a - dyplom laureata II stopnia,
Monika Dendra z klasy 5b -dyplom laureata II stopnia,
Kajetan Ornowski z klasy 5a -dyplom laureata II stopnia,
Dawid Bubała z klasy 5b -dyplom laureata III stopnia,
Mateusz Skrzypek z klasy 6 -dyplom laureata II stopnia.

Michał Klimontko z klasy 5a - laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"

Marta Rutka z klasy 5a - II miejsce w XVII Miejskim Konkursie Recytatorksim " Miłość niejedno ma imię"

Kangur 2016
Marek Brzyski z klasy 4a - tytuł laureata
Julia Pęcherz z klasy 2b - wyróżnienie
Alicja Piwowarczuk z klasy 4a - wyróżnienie
Kinga Gajda z klasy 5b - wyróżnienie
Kornelia Koziorowska z klasy 6 - wyróżnienie
Igor Bykowski z klasy 6 - wyróżnienie

Konkurs Logicznego Myślenia
Dyplom laureata oraz nagrodę książkową zdobył Marek Brzyski z klasy 4a.
Dyplom laureata zdobyli:
Paweł Gonsior z klasy 6
Monika Dendra z klasy 5b
Dominika Pyrek z klasy 6
Dyplom wyróżnienia zdobyli:
Jan Waszut z klasy 3a
Kinga Gajda z klasy 5b
Sonia Piwowarczuk z klasy 5b
Mateusz Skrzypek z klasy 6
Joanna Hornik z klasy 5b
Jakub Cerak z klasy 5a

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Fox 2016

Marek Brzyski i Mateusz Pyrek z klasy 4a - bardzo dobry wynik ( 1 miejsce w powiecie, 3 w regionie)
Jan Małusecki z klasy 4a - dobry wynik (2 miejsce w powiecie)
Kornelia Koziorowska z klasy 6 - dobry wynik ( 3 miejsce w powiecie )

Maja Lesisz i Jan Waszut z klasy 3 - II miejsce w chorzowskim konkursie "Dzieciaki na szóstkę"

Marek Brzyski w kategorii klas czwartych - bardzo dobry wynik w konkursie Maks Matematyczny
Kinga Gajda w kategorii klas piątych - bardzo dobry wynik w konkursie Maks Matematyczny

Teatrzyk "Żarcik" - I miejsce na XVI Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży
Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Kinga Gajda z klasy 5b - I miejsce w regionalnym konkursie " Znam mapę ... Europy"

Dominika Pyrek z klasy 6 - I miejsce w eliminacjach miejskich Małego OKR
Mateusz Pyrek z klasy 4a - II miejsce w eliminacjach miejskich Małego OKR

Drużynowo I miejsce w Szachowej Lidze Szkół Chorzowa
o Puchar Prezydenta Miasta 2015 /2016
Na swojej szachownicy I miejsce - Paweł Gonsior z klasy 6 SSP

Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny

Marek Brzyski z klasy 4a - bardzo dobry wynik, I miejsce w woj. śląskim
Mateusz Pyrek z klasy 4a - bardzo dobry wynik
Piotr Wajsprych z klasy 4b - bardzo dobry wynik
Katarzyna Kocek, Alicja Piwowarczuk ,Marcelina Stolorz z klasy 4a - dobry wynik


Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

Marek Brzyski z klasy 4a - tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach
Kinga Gajda z klasy 5b - bardzo dobry wynik oraz darmowy udział w konkursie MAKS
Adam Skrzyprk z klasy 5b - bardzo dobry wynik
Julia Pecherz z klasy 2b - dobry wynik
Jakub Przybytek z klasy 3 - dobry wynik
Jakub Cerak z klasy 5a - dobry wynik

The Bat Kid w kategorii klas 4 - II miejsce - Mateusz Pyrek z klasy 4a, III miejsce - Katarzyna Kocek z klasy 4a,
w kategorii klas 5-6 - II miejsce Igor Bykowski z klasy 6.

Agnieszka Madeja z klasy 5a - II miejsce w XVII Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk"


Rok szkolny 2014 / 2015


Mateusz Pączek z klasy 6 - I miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas 6
Adam Miler z klasy 6 - II miejsce w w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas 6
Sonia Piwowarczuk z klasy 4b - III miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas 4-5

Mateusz Pączek z klasy 6 - II miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego " The Globe"

Dyktando Helen Doron
Mateusz Pączek z klasy 6 - I miejsce
Julia Kaczmarek i Bartosz Lazar z klasy 6 - II miejsce
Piotr Dinges z klasy 6 - III miejsce


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny " Kangur 2015 "
Marek Brzyski z klasy 3a - laureat
Adam Miler z klasy 6 - wynik bardzo dobry
Wyróżnienia :
Bartłomiej Lenik z klasy 3b
Katarzyna Kocek z klasy 3a
Monika Dendra z klasy 4b
Kinga Gajda z klasy 4b
Jakub Cerak z klasy 4a
Marta Rutka z klasy 4a
Kornelia Koziorowska z klasy 5
Paweł Gonsior z klasy 5
Igor Bykowski z klasy 5
Dominika Pyrek z klasy 5
Mateusz Pączek z klasy 6
Bartosz Lazar z klasy 6

Marek Brzyski z klasy 3a - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Dzieciaki na szóstkę"

Drużyna uczniów klasy 6 w składzie : Mateusz Hadaś, Julia Kaczmarek, Mateusz Pączek - I miejsce w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Chorzowie.

Fox 2015
Marek Brzyski z klasy 3a – dyplom z wynikiem dobrym, 1 miejsce w powiecie, 10 miejsce w regionie katowickim
Kajetan Ornowski z klasy 4a - dyplom z wynikiem dobrym, 3 miejsce w powiecie
Paweł Gonsior z klasy 5 – dyplom z wynikiem bardzo dobrym, 1 miejsce w powiecie
Michał Małusecki z klasy 6 – dyplom z wynikiem bardzo dobrym, 1 miejsce w powiecie, 6 miejsce w regionie katowickim
Mateusz Pączek z klasy 6 – dyplom z wynikiem dobrym, 3 miejsce w powiecie
Adam Miler z klasy 6 – dyplom z wynikiem dobrym, 4 miejsce w powiecie

Marek Brzyski z klasy 3a - dyplom "Arcymistrza Logicznego Myślenia" w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myslenia
Marcelina Stolarz z klasy 3a - dyplom " Eksperta Logicznego Myślenia w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myslenia
Jakub Cerak z klasy 4a - dyplom " Eksperta Logicznego Myślenia w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myslenia
Kinga Gajda z klasy 4b - dyplom " Eksperta Logicznego Myślenia w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myslenia
Adam Miler z klasy 6 - dyplom " Eksperta Logicznego Myślenia w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myslenia

Adam Miler z klasy 6 - III miejsce w finale regionalego konkursu "Znam mapę Polski"

Bartłomiej Lenik z klasy 3 b - I miejsce w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno - Informatycznego
,,Z myśleniem za pan brat"

Dominika Pyrek z kl. 5 - III miejsce w kategorii klas 4-6
Mateusz Pyrek z kl. 3a - wyróżnienie w kategorii klas 1-3
w regionalnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego " Mały OKR 2015 "

Adam Miler z klasy 6 - I miejsce w miejskim konkursie "Znam mapę Polski"

Adam Miler z klasy 6 - laureat kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Drużyna uczniów SSP w składzie:
Bartek Budzyński kl.1
Kasia Kocek kl.3
Ewa Lewandowska kl.3
Franek Chełminiak kl.3
Patryk Wilczek kl.3
Maciej Wojciechowski kl.3
Dominik Ploch kl.5
Adam Miler kl.6
Mateusz Pączek kl.6
I miejsce wśród chorzowskich szkół w tegorocznych zawodach narciarskich o Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim

Mateusz Pyrek z klasy 3a - I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Mały OKR"
Dominika Pyrek z klasy 5 - I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Mały OKR"
Agnieszka Madeja z klasy 4a - II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Mały OKR"

Marek Brzyski z klasy 3a - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Bajkowe Zadania"

Dominika Pyrek z klasy 5 - I miejsce w XV Miejskim Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię" w kategorii klas 4-6

Kornelia Koziorowska z klasy 5 - uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny"

Marek Brzyski z klasy 3a - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny , wynik 100 % punktów.

Adam Miler z klasy 6 - uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Aflik Matematyczny.
Mateusz Pyrek z klasy 3a - uzyskanie dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Aflik Matematyczny.

Mateusz Pączek z klasy 6 - II miejsce w konkursie języka angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem The Bat Kid 2014.
Bartosz Lazar z klasy 6 - III miejsce w konkursie języka angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem The Bat Kid 2014.

Dominika Pyrek z kl. 5 SSP - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Promuj Śląsk".

Mateusz Pyrek z klasy 3a SSP - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Promuj Śląsk"


Rok szkolny 2013 / 2014



Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia- 9 miejsce w kraju- tytuł Mistrza Logicznego Myślenia - Marek Brzyski z klasy 2a

Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu „Poprawna polszczyzna na co dzień” - Marek Brzyski z klasy 2a, Kornelia Koziorowska z klasy 4

Konkurs Interdyscyplinarny z Matematyki z Elementami Przyrody - Adam Miler – z klasy 5 został laureatem

The Bat Kid 2013 konkurs języka angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem w kategorii klas 4:
I miejsce zajął Paweł Gonsior
II miejsce zajęła Kornelia Koziorowska
III miejsce zajął Igor Bykowski
W kategorii klas 5 i 6 :
I miejsce Mateusz Pączek, Maria Kozioł, Adam Miler, Michał Małusecki, Marcin Gryl, Igor Grudziński,Dominika Gredka, Julia Wojciechowska, Zuzanna Noga, Bianka Mazurkiewicz, Brunon Tatarczyk
II miejsce Maciej Lewandowski,Julia Kaczmarek, Wojciech Dranka, Arkadiusz Koziorowski, Wiktoria Noparlik, Gloria Zurek, Karolina Pośpiech, Wiktoria Gruszka
III miejsce ex aequo Kinga Rachwoł, Jan Drwięga, Michał Blacha

Mistrzostwa Chorzowa Szkół Podstawowych w szachach 2014
miejsce I - Dominika Gredka

Alfik matematyczny - 5 miejsce w woj. śląskim, 50 w kraju - Marek Brzyski z klasy 2a

Kangur 2014
Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku zdobyli:
Marek Brzyski z klasy 2, Kornelia Koziorowska z klasy 4, Paweł Gonsior z klasy 4, Adam Miler z klasy 5
Wyróżnienia zdobyli:
Kinga Gajda z klasy 3, Kajetan Ornowski z klasy 3, Michał Jasiński z klasy 3, Joanna Hornik z klasy 3, Michał Małusecki z klasy 5, Igor Grudziński z klasy 6,Dominika Gredka z klasy 6

VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” – Kinga Gajda została laureatką

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Informatycznym „Z myśleniem za pan brat" - Kinga Gajda zajęła I miejsce

Fox 2014
Jakub Cerak z klasy 3a dyplom z wynikiem dobrym, pierwsza pozycja w powiecie
Monika Dendra z klasy 3b dyplom z wynikiem dobrym, 2 pozycja w powiecie
Mateusz Pączek z klasy 5 dyplom z wynikiem dobrym, 1 pozycja w powiecie
Adam Miller z klasy 5 dyplom z wynikiem dobrym, 2 pozycja w powiecie
Zosia Kamińska z klasy 6a dyplom z wynikiem dobrym, 1 pozycja w powiecie

„OMNIBUS TRZECIOKLASISTA” - drużyna klas trzecich zajęła II miejsca w XII edycji konkursu międzyszkolnego

III Festiwal Małych Form Artystycznych -Teatrzyk „Żarcik" zajął I miejsce w w kategorii klas 1-3

W regionalnym konkursie "Znam mapę świata" - zwyciężył Adam Miler kl. 5

Miejski Konkurs Recytatorski - Dominika Pyrek z kl. 4 SSP zajęła II miejsce

Festiwal „Starochorzowska nutka” Zespół „Małe Verba Volant” zajął II miejsce w kategorii Zespoły i schole

Turniej „Nasza Mała Ojczyzna” - I miejsce Społecznej Szkoły Podstawowej

Miejski Mikołajkowy Konkurs Recytatorski - Julia Kaczmarek zajęcie III miejsca

Miejski Konkurs Języka Angielskiego – Mateusz Pączek II miejsce


Konkurs Trójmagiczny dla szkół podstawowych – II miejsce Natalia Smietana i Michał Małusecki

„Wieloryb” konkurs matematyczny – II miejsce Dominika Gredka


Ewaluacja zewnętrzna

System nadzoru pedagogicznego zatwierdzony rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. umożliwia gromadzenie informacji na temat funkcjonowania szkół.
Ministerstwo zdefiniowało 17 wymagań (obecnie 12 wymagań) wobec szkół dotyczących: wyników nauczania, realizacji podstawy programowej, rozwijania aktywności i umiejętności społecznych uczniów, współpracy z rodzicami, organizacji pracy placówki, w tym jej warunków lokalowych i wyposażenia.
Każde z tych wymagań dana szkoła lub placówka może spełnić na poziomie od A do E.

W naszej szkole ewaluacja zewnętrzna została przeprowadzona w październiku 2012 r. W jej wyniku uzyskaliśmy informację, że spełniamy 16 wymagań na poziomie A i jedno na poziomie B. Bardzo cieszymy się z tego wyniku, równocześnie pamiętamy
o konieczności ciągłej ewaluacji pracy naszej szkoły.
Wyniki ewaluacji przedstawione są w raporcie dostępnym na platformie internetowej
www.npseo.pl