Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej  to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, czyli przed 49 laty. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

To święto wszystkich, którzy szkołę tworzą, czyli nauczycieli, obsługi, administracji… Wszyscy ci ludzie dokładają starań, żeby szkoła działała sprawnie i bezpiecznie. Jednak do tych starań dokładają jeszcze jedną, najważniejszą rzecz-serce. Codziennie troszczą się o swoich podopiecznych i ich rodziny, starają się wspierać ich w trudnych chwilach, towarzyszą w radościach sukcesach i trudnościach, są obecni w ich życiu przez wiele godzin dziennie. 

Dzisiejsze święto jest pretekstem, żeby zatrzymać się na chwilkę, zobaczyć i docenić rolę wychowawców, nauczycieli, obsługi i administracji w życiu codziennym uczniów i ich rodzin, podziękować, ucieszyć się świąteczną atmosferą.

To przede wszystkim jednak okazja, aby życzyć wszystkim osobom związanym z oświatą dużo radości, satysfakcji z pracy, zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

Wszystkiego najlepszego