Aktualności

KAWIARENKA LITERACKA „O MIŁOŚCI”

26 listopada klasa 7 oraz klasy 8 podsumowały literacki projekt edukacyjny pt. „Miłość niejedno ma imię”.  W czasie kilkunastu dni pracy nad projektem uczennice i uczniowie najstarszych klas wykonywali rozmaite zadania  i przygotowywali się do wystąpień w czasie Kawiarenki Literackiej, na którą zostali zaproszeni Rodzice naszych uczniów i nauczyciele. Rezultatem ich ciężkiej, ale bardzo kreatywnej pracy były liczne plakaty, które ozdobiły salę widowiskową, piosenki i układy taneczne zaprezentowane z ogromnym profesjonalizmem, a także recytacje i prezentacje poświęcone motywowi miłości w różnych dziedzinach sztuki i życia. Nie zabrakło także pełnych humoru filmików oraz przepysznych, słodkich  muffinek  upieczonych przez uczniów i uczennice w czasie zajęć kółka kulinarnego. Po raz kolejny okazało się, że nasi wychowankowie potrafią stanąć na wysokości zadania i przygotować imprezę na najwyższym, artystycznym poziomie. Długo nie zapomnimy o emocjach i wzruszeniach, które towarzyszyły nam podczas ich wspaniałych występów, za które jeszcze raz gorąco dziękujemy.  

A oto, co o Kawiarence Literackiej napisał jeden z uczniów klasy 8a:

„26 listopada  o godzinie 17 odbyła się kolejna edycja Kawiarenki Literackiej jak zwykle przygotowanej przez najstarsze klasy naszej szkoły. Jej temat brzmiał „Miłość niejedno ma imię”. Uczniowie przygotowali prace plastyczne   o powyższej tematyce oraz poczęstunek dla gości. Jednak najważniejszym elementem kawiarenki było omówienie motywu miłości w sztuce i muzyce za pomocą prezentacji multimedialnych. Ponadto każda z klas , które brały w niej udział zaśpiewała wybraną przez nich piosenkę obcojęzyczną o miłości.
Na twarzach gości można było zauważyć skupienie, rozbawienie a nawet wzruszenie. Kawiarenka zakończyła się piosenką pt. „Na wyjście”  zaśpiewaną przez wszystkich uczniów najstarszych klas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kawiarenka literacka będzie cieszyła się takim samym uznaniem.”