Aktualności

Wesprzyjmy naszych przyjaciół!

Za czym tęsknią kenijskie dzieci w czasach pandemii? Oczywiście za szkołą i… lekcjami online z polskimi uczniami!

Takie informacje przekazał nam ojciec Giftonem Kiwo, z którym łączyliśmy 10 czerwca przez internet. Rozmowa odbyła się w ramach Międzynarodowego Programu Edukacyjnego Rozmawiasz-Pomagasz https://liblink.pl/zHuzAFAkmO Nasza szkoła bierze w nim udział od września 2019 roku.

Akcja zakłada prowadzenie wspólnych lekcji online w języku angielskim dla polskich i afrykańskich dzieci. Jest to okazja do poznania zwyczajów i kultury innego kraju oraz rozwinięcia swoich umiejętności językowych.

Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że jeszcze nie mogliśmy się poznać podczas lekcji na żywo. Zorganizowaliśmy jednak dwa kiermasze, z których dochód przekazaliśmy dla szkoły w Kenii. Podczas ostatniej rozmowy dowiedzieliśmy się, że potrzeby naszego partnera nadal są spore. Obecnie ojciec Gifton zbiera pieniądze na samochód, którym dzieci będą dowożone do szkoły.

Jeśli to możliwe, prosimy o datki dla naszych przyjaciół z Kenii. Wpłaty można dokonać przelewem 54160010551837739170000001 (PLN)lub na  https://liblink.pl/zHuzAFAkmO w zakładce Kontakt (na dole strony). W uwagach proszę wpisać: Szkoła w Kenii – St. Anthony of Padua NurseryPrimary School

Zapraszamy też na profil naszej partnerskiej szkoły
https://liblink.pl/Sw87UkrQwi